Decydując się na pomoc biura rachunkowego przy sprawach księgowości powinniśmy zwrócić uwagę na to, za co ono tak naprawdę bierze pieniądze. Wiadomo, że każde biuro musi wprowadzać do systemu każdą fakturę swojego klienta. Zadanie to jest bardzo pracochłonne, a czas często nie odzwierciedla efektów, mimo tego, że tak się dzieje liczy się tu tylko czas, a jak wiadomo nic za darmo nikt nie robi.

program magazynowy

Do dziś można się spotkać z biurami rachunkowymi, które nie prowadzą baz danych swoich klientów. Oznacza to, że każdorazowo przekazany im dokument musi zostać wprowadzany do systemu. Istnieją przedsiębiorstwa, które miesięcznie wystawiają tysiące zwykłych faktur za pomocą programu takiego jak faktury vat program dzięki temu nie muszą wprowadzać kilka razy danych tego samego kontrahenta, zaś są powiązane z biurami, które właśnie nie korzystają z prowadzenia baz danych. Jest to bardzo pomocne przy prowadzeniu magazynu, w takie opcje często również jest wyposażony program magazynowy. Koszta korzystania z takiego biura często są przerażające (mogą wzrastać wraz z ilością faktur), a właściciele firm nie wiedzą czym to jest spowodowane. Brak posiadania specjalnego oprogramowania lub nie korzystanie z niego jest jedną z głównych przyczyn. Przy tej formie księgowości nie trudno jest także o pomyłkę, a wiadomo, że ludzki organizm to nie maszyna i nie jest w stanie wyłapać każdej pomyłki.

Udogodnieniem dla obu firm może być to, że będą korzystać ze zintegrowanego systemu. Umożliwia on przesyłanie danych między nimi, a ilość przekazywanych dokumentów jest nieograniczona. Pozwala to na przechowywanie faktur przez biuro w systemie bez konieczności ich wpisywania i znacznie upraszcza to ich księgowanie.